Galvenie » Raksti » Ēku un būvju komunikācijas » Komunikāciju prioritātes.

Komunikācijas un to prioritātes būvniecībā!

  Komunikācijas un to prioritātes būvniecībā!

 

   Katras mājas būvniecībā vai rekonstrukcijā neatņemama sastāvdaļa ir tās iekšējie komunikācijas tīkli, kas sastāv no cairuļvadiem un vadiem. Sākot ar kanalizācijas sazarojumu izbūvi ēkas pagraba un pamatu daļā līdz beidzot ar televīzijas vai tālruņa bezvadu uztveršanas tīklu izbūvi jumta daļā .

Bet katrs šīs dzīvojamās mājas saimnieks kas organizē šo mājas būvniecību bieži pieļauj daudz kļūdu dažādu komunikāciju izbūvē, kas galu galā sadārdzina gan celtniecības, gan plānoto remontdarbu izmaksas, jo būvniecības laikā pieaicinātie speciālisti nereti nav profesionāļi un redz tikai gabaldarba iespējas savām komunikācijām neiedziļinoties tehniskā izpildījuma kopainā ar pārējām komunikācijām. Bet lai izvairītos no šādām ķibelēm Jums ir jāzina kurai komunikācijai pār kuru ir prioritāte attiecībā pret pārējām.

  

Prioritāte pār visām komunikācijām nr.1.ir kanalizācijai, tad  apkurei, un karstā ūdens  recirkulācijai. sakarā ar to, ka šo komunikāciju izbūvē ir jāparedz kritumi un izolētu cauruļvadu  diametram atbilstoši ceļi, kuriem veiksmīgi jāpaslēpjas ēkas konstrukcijās, ar domu ka šīs komunikācijas viena otru nekrustos vienā un tajā pašā līmenī dāžādās vietās, jo nepieņemami būtu ja kanalizācija lektu tramplīnu pār šķērsli vai citu komunikāciju atgriežoties iepriekšējā līmenī un turpinot iesākto virzienu.


 Par komunikāciju prioritāti nr. 2. varētu saukt visas atlikušās komunikācijas : elektroapgāde, aukstais ūdens, vājstrāvas, iebūvētais putekļu sūcējs, ventilācija, u.c.

 Bet tajā pat laikā ir jāparedz ka prioritārajās komunikācijās arī ir iekšējās prioritātes kā piemēram :

-         komunikācijā „apkure” prioritāte ir turpgaitai pret atpakaļgaitu,

-         komunikācijā „ūdens” prioritāte ir karstajam ūdenim pret auksto, un karstā ūdens recirkulācijas līnijai pret karsto ūdeni,

-         komunikācijā „kanalizācija” prioritāte ir maģistrālajai trasei attiecībā pret atzariem,

 

Un  pats galvenais lai Jums būtu skaidra vīzija par vēlamo gala rezultātu katrai telpai atsevišķi un par visu ēku kopumā, lai tikai izņēmuma gadījumos vadoties no šiem ierobežojošajiem kritērijiem vajadzētu pieskaņot komunikāciju gala elementu dizainu katram mezglam atsevišķi un telpai vai ēkai kopumā.


   Būtu labi ja dizainera daļējā vīzija nebūtu pretrunā ar tehniskā izpildījuma iespējām un vizuālo kopainu, kas praksē visnotaļ bieži ir pretrunā un šī iemesla dēļ + arī  paviršāku meistaru atieksmē tiek pieļautas  komunikāciju montāžas kļūdas gan veidgabalu montāžā, gam kritumu izveidē, bet tā kā  paši meistari ne vienmēr nodarbojas ar komunikāciju uzturēšanu un apkalpošanu, tie nepārzina šādu darba rezultātu sekas ekspluatācijas gaitā.

Esiet modri -buvējat paši, vai uzticaties speciālistiem. Galvenais- lai nav nepareizi un nav jāpārtaisa.

     


Kategorija: Komunikāciju prioritātes. | Pievienoja: adminis (22.11.2009)
Skatījumu skaits: 1227 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]