Galvenie » Raksti » Ekonomijas Formula

Profesionāļu padomi par ekonomiju!

Profesionāļu padomi par ekonomiju !


Jūs vēlaties ekonomisku un apkārtējai videi draudzīgu apkuri? Tad būtu vēlams ievērot sekojošus padomus.

 1. Veiciet apkures sistēmas tehnisko apskati regulāri, jo daži milimetri sodrēju un slikti ieregulēts deglis patērē 5% vairāk enerģijas. Zvans apkures sistēmu speciālistam maksā tikai dažus santīmus.                                                                                                                                                                       
 2. Novecojušu apkures katlu (virs 15 gadiem) nevar saukt par ekonomisku un apkārtējai videi draudzīgu. Ja domājat par apkures sistēmas modernizēšanu, tad rīkojieties pirms atnākusi ziema.
 3. Izmantojiet enerģijas patēriņa aprēķinu savai apkures sistēmai. Apkures sistēmu speciālists labprāt sniegs Jums konsultācijas par Jūsu apkures sistēmas enerģijas patēriņa lielumu un par to, cik jūs ietaupīsiet ar jauno apkures katlu vai vecā katla apsaistes efektivizēšanu
 4. Jo ātrāk veiksiet modernizāciju, jo labāk un izdevīgāk. Ja novecojušu apkures katlu ekspluatē cauru gadu pie nemainīgi augstas temperatūras, tas izraisa īpaši lielus virsmas siltuma zudumus. Rezultātā apkures katls sasniedz līdz 68% lietderības koeficientu, bet speciālista apkopju vai modernizēšanas  rezultātā nominālais lietderības koeficients ir līdz 95%.
 5. Telpas vēdiniet neilgi, labāk divreiz dienā īsi un pamatīgi - līdz 5 minūtēm. Termostatu ventiļiem ir jābūt aizvērtiem, tā nodrošinot tikai telpas gaisa un nevis siltuma, kas akumulēts mēbelēs un sienās, cirkulāciju.
 6. Blīvi pieguļoši logu rāmji un durvis ir pamatnosacījums ekonomiskai apkures sistēmas darbībai. Pirms apkures sezonas sākuma veiciet to pārbaudi un nepieciešamības gadījumā tos atjaunojiet.
 7. Veiciet apkures radiatoru atgaisošanu, ja tie silda nevienmērīgi vai dzirdama gaisa izraisīti trokšņi. Lai to veiktu, atveriet ar atslēgu atgaisošanas skrūvi. ja ar to nepietiek tad nepieciešama sistēmas balansēšana kuru veiksmīgi varētu veikt speciālists.
 8. Vakarā, nolaidiet žalūzijas vai aizvelciet aizkarus. Līdzīgi kā sega cilvēkam, tas nodrošina enerģijas ekonomiju līdz 4%.
 9. Radiatoru un termostata vārsti nedrīkst būtu nosegti ar aizkariem, mēbelēm, neizmantojiet tos veļas žāvēšanai. Tas var novest pie enerģijas zudumiem līdz pat 20%.
 10. Ja Jums vajadzīgs speciālista padoms šajos un citos jautājumos kas atiecas uz santehniku zvaniet  vai rakstiet man un es būšu   " Jūsu Santehniķis " Gunvaldis .
 11. Uz veiksmīgu sadarbību Jūs aicina " Jūsu Santehniķis " -Gunvaldiss  
Kategorija: Ekonomijas Formula | Pievienoja: adminis (16.11.2009)
Skatījumu skaits: 983 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]